moseo

روباتی با قابلیت گفتگوی طبیعی

در طول زمان تکنولوژی پیشرفت های زیادی در تمامی مباحث فناوری کرده است که یکی از این مباحث که پیشرفت های جالبی داشته مبحث روباتیک است که هر روز خبر های تازه در رابطه با پیشرف این صنعت منتشر می شود.
به تاز گی روباتی طراحی شده به اسم موسیو که قابلیت این را دارد که به صورت طبیعی با دیگران وارد گفتگو شود و لحن صحبتش حالت ماشینی نداشته باشد.

در دهه ۹۰ Furby اولین ربات خود را معرفی کرد . همان طور که انتظار می رفت این روبات ساختاری ابتدایی داشت.حالا سالیان سال از آن زمان گذشته است و این بار این ربات با نام موسیو آمده است تا نسخه ی بروزتری از نیاکان خود ارائه دهد.
به دلیل هوش مصنوعی که در روبات موسیو به کار رفته است هرچه بیشتر با این روبات صحبت کنید اطلاعات بیشتری درباره ی شما می داند و همین امر باعث می شود که به سبک زندگی شما آشناتر شود.
موسیو در سه حالت ساده، هوشمند و نابغه وجود دارد. در حالت ساده ربات عملکردی معمولی از خود نشان می دهد. در حالت هوشمند این ربات می‌تواند با دستگاه‌های مجاور خود وارد ارتباط شود. ربات نابغه هم کارکرد مشابهی مانند هوشمند دارد با این تفاوت که سرعت عمل سریع‌تری از خود نشان می‌دهد. موسیو با یک اشاره‌گر هوشمند به نام سوفی همراه است که جهت حرکت او را مشخص می‌کند. به این ترتیب چنانچه بخواهید که موسیو با ترموستات Nest منزل شما وارد ارتباط شود باید از این اشاره‌گر استفاده کنید.

محققان و توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از افزونه‌های مختلف مانند بردهای آردینو، سنسورها و دیگر وسایل هوشمند خانگی دامنه‌ی عملکرد موسیو را افزایش دهند. این ربات کاملا قابل برنامه‌ریزی است و اجازه می دهد که در محیط خانه بتوانید استفاده‌ی مفیدی از آن داشته باشید.

در حال حاضر تیم کاری Indiegogo مدیریت ساخت این ربات را بر عهده دارد و پیش‌فروش موسیو را با قیمت ۹۹ دلار شروع کرده است.

نظرات