5

دانلود کردن تمام تصاویر یک صفحه وب

ممکن است خیلی وقت ها نیاز پیدا کنیم که تمام تصاویر یک صفحه‌ی وب را ذخیره کنیم. در این حالت راست کلیک بر روی هر تصویر و ذخیره آن، اولین کاری است که انجام می‌دهیم اما اگر تعداد تصاویر زیاد باشد، این کار چندان عاقلانه نیست. اگر کاربر Chrome هستید با استفاده از  یک روش ساده و راحت که در این پست آمورش داده میشود میتوانید در این گونه موارد با یک کلیک تصاویر را ذخیره کنید.

افزونه‌‌ی I’m A Gentleman را برای کروم، نصب کنید. پس از آن آیکون برنامه را در نوار ابزار خواهید دید.

۱

بر روی آن کلیک کنید تا اجازه مربوط به آن داده شود. با هر بار کلیک بر روی آیکون این افزونه، تصاویر صفحه به طور خودکار به فولدر دانلود پیش‌‎فرض منتقل می‌شوند. مطمئن شوید از تبِ Settings خود کروم، automatic download را تیک زده اید چرا که در غیر اینصورت با تعداد زیادی پنجره‌ی مربوط به دانلود روبرو خواهید شد.

قابلیت دیگر این افزونه، در صورتی که به طور مداوم تصویر از اینترنت دانلود می‌کنید، برای دانلود یک تصویر است؛ اگر Alt + Click می‌توان تصویر موردنظر را درون بخشی که که کنار مرورگر بوجود میاید انداخت تا تصویر دانلود شود. چنین کاری هنوز هم بسیار سریعتر کلیک راست – ذخیره تصویر – انتخاب فولدر – ذخیره تصویر است.

Save Images

۲

این افزونه مختص فایرفاکس است و کاربردی مشابه دارد؛ می‌تواند تمام تصاویر یک تبِ فایرفاکس و یا تمام تب‌های باز را دانلود کند. با کلیک راست در صفحه و انتخاب Save Images منویی را خواهید دید که در آن می‌توان انتخاب کرد چه اتفاقی می‌خواهید بیفتد؛ دانلود تمام تصاویر تب و یا تمام تب‌ها و غیره. با توجه به تنظیمات بسیار گسترده ای که در هنگام ذخیره ارائه می‌دهد.

Image Picker

یک افزونه ی بسیار خوب دیگر، برای مدیریت تصاویری که در وب می‌بینید، Image Picker است. این افزونه ی فایرفاکس به شما قابلیتی نسبتاً کامل برای مشاهده‌ی تصاویر در فرمتهای مختلف و اندازه های مختلف و دانلود آن‌ها (حتی از وبسایت هایی که چنین امکانی را ندارند) را می‌دهد.

۳

 

نظرات