Sphero Spark

ربات Sphero شنا و نقاشی می‌کند و به کودکان کدنویسی می‌آموزد

کمتر از  یک سال قبل کمپانی sphero اولین نسل ربات spark خودش را ارائه کرد که این محصول در واقع یک توپ چرخان است که آن را با استفاده از یک برنامه موبایلی می توان کنترل کرد.سپس این محصول به ابزاری تجهیز شد که با استفاده از آن روش برنامه نویسی برای رایانه‌ها در ۱۰۰۰ مدرسه در سراسر آمریکا و کانادا به کودکان آموزش داده شد. به تازگی دومین نسل این ربات هم معرفی شده و نام آن Spark+ است. پوشش این ربات ضدخش بوده و همچنین نسخه پیشرفته‌تر آن با پشتیانی از بلوتوث، تولید شده است. با استفاده از مدل پیشرفته‌تر ربات مورد بحث، روش اتصال چندین دستگاه با یکدیگر در مکان‌هایی مثل کلاس درس بسیار آسان‌تر خواهد شد.

یکی از خریدارانی که تجربه استفاده از این ربات را داشته می‌گوید:

من مدتی از عصر هر روز را سرگرم بازی با Spark+ بودم و همیشه از آن لذت می‌برم. اگرچه این محصول قیمت ۱۲۹ دلاری دارد، اما به طور شگفت‌آوری مقاوم بوده و کنترل آن هم ساده است. این ربات حتی ضدآب است و به عنوان پدری که دو پسر زیر ۴ سال دارد، می‌توانم به شما بگویم که ربات جدید Spark+ توجه دو کودکم را به خود جلب می‌کند.

علاوه بر این ربات یاد شده توسط یک دانش آموز کلاس سوم ابتدایی برنامه‌نویسی شده تا چرخش کرات سیاره را شبیه‌سازی کند.

هیچ مورد انقلابی‌ در دومین نسل ربات جدید Sphero وجود ندارد، اما این ربات معمولی است، به منظور اهداف آموزشی می‌توان از آن استفاده کرد، قابلیت استفاده در بیرون از منزل را دارد و نکته مهم دیگر اینکه نسخه‌هایی از آن بر اساس شخصیت‌های جنگ‌ستارگان ساخته شده که همین عامل یکی از دلایل فروش بالای آن بوده است.

 

Sphero Sprk 2